KONST / Litografier / Färglitografi 12983140
nr 1298 3140
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 3/20. Motivet: 10x43cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 december 2019
kl 18:14:33
16/12 18:04:47
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon